Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları ailesinin üyesi olarak 1994 yılında Bahçeşehir’de kurulan ilk kampüsünde eğitime başlayan Bahçeşehir Koleji, “kaliteli eğitimi daha çok çocuğa ulaştırmak” amacıyla Türkiye’nin dört bir yanında eğitim veriyor, bünyesinde bulunan Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri ile ülkemizde fen eğitimini dönüştürüyor. Enver Yücel’in, dünya standartlarında eğitimi ülkemizde yaygınlaştırmak amacıyla kurduğu Bahçeşehir Koleji, 2020–2021 eğitim öğretim yılı itibarıyla Türkiye’nin 63 ilinde 137 kampüsüyle eğitim veriyor.

Github eğitim paketi okullara artık ücretsiz

Geçtiğimiz günlerde Microsoft tarafından 7.5 milyar dolara satın alınan Github, eğitim paketini ücretsiz olarak okulların kullanımına sunmaya başladı. Gtihub’ın satılması sonrası rakip platform Gitlab’a bir geçiş başlayınca Gitlab’da bunu değerlendirmek istemiş ve iki ücretli paketini okullara ve açık kaynak projelerine ücretsiz hale getirmişti.

Bir süredir bazı okullarla testler yapan Github, olgunlaşma aşamasına geçtiği için artık yaygın bir şekilde kullanıma sunabiliyor.

Github’ın bireysel olarak kullanmak isteyen öğrenci ve öğretmenlere bir süredir ücretsiz olarak sunulduğunu belirtmekte fayda var. Yeni “Github Education” paketi ise ise okullara sağladıkları sayesinde bir adım öteye geçiyor. Okullar bu paket sayesinde GitHub Enterprise veya Business Hosted hesaplarına erişiminin yanı sıra okuldaki yetkili kişilerin Github’dan özel destekte alabiliyor.

Bu paketle beraber öğrenciler “Student Developer Pack” erişimi de sağlıyor ve bu sayede Datadog, Travis CI ve DigitalOcean gibi servislerden ücretsiz yararlanma hakkına sahip olabiliyorlar.

Bu programa katılmak isteyen okullar Github’ı tüm teknik birimlerine sunmak, her departmandan bir yetkiliyi “Campus Advisors” eğitimine yollamak ve tüm öğrencileri bu programa ilişkin gelişmelerden haberdar etmek gibi sorumluluklara sahip. Bunu yerine getirenler eğitim paketinin tamamından faydalanabiliyorlar.

Etiketler :
Paylaşın

Leave a comment